Afbeelding

College lost de escaperoom vrijheid op

Algemeen

Eén van de activiteiten in het kader rondom 80 jaar Vrijheid is in de Stakman Bossestraat (voormalige gymzaal) een Escaperoom samengesteld. De wijk De Grashoek gaf Maarten van Oord hiervoor de opdracht. Het voltallig college van burgemeester en wethouders kwam dinsdag 15 april op bezoek om als team de uitdaging aan te gaan.

En dus gingen tassen en telefoons in de locker en maakten de deelnemers zich op voor het spel. Als eerste werd de groep in tweeën opgesplitst: één groep in de isoleercel en één groep in de verhoorkamer. 

Daarna gingen de deuren op slot. Via cryptische omschrijvingen, verstopte aanwijzingen en codes communiceren met de andere kamer, konden de deuren worden geopend, waarna een volgende uitdaging te wachten stond. Maar ja, eerst de codes maar eens vinden en ontcijferen. 

Het totale spel duurt 80 minuten. Het is tot eind mei te spelen. Zeker voor familie, buren, (sport)groepen en ieder andere volwassene is het een aanrader. 

De escaperoom, gebouwd door een groep betrokken vrijwilligers, is ontwikkeld om mensen bewust te maken van 80 jaar vrijheid in Nederland. Deelnemers worden uitgedaagd stil te staan bij de betekenis van vrijheid. Wat betekent dit voor zichzelf en wat voor anderen?

De escaperoom is nog te bezoeken tot en met 31 mei. Deelname kost 8 dubbeltjes per persoon. Meer info is te vinden op www.escaperoomvrijheid.nl.

Uit de krant