
Nieuw zwembad De Schelft officieel geopend
AlgemeenWethouder Pim van Strien heeft woensdag het nieuwe zwembad De Schelft in Noordwijkerhout officieel geopend. Met de opening keert een belangrijke voorziening terug in het dorp, nadat het oorspronkelijke gebouw in 2020 door brand werd verwoest.
Het nieuwe zwembad beschikt over een 25-meterbad met zes banen en een beweegbare bodem. Daardoor is het geschikt voor zwemlessen, recreatief zwemmen, aquasporten en gebruik door verenigingen. Ook zwemclubs uit Noordwijkerhout hebben er weer een vaste plek gekregen.
Naast het zwembad wordt gewerkt aan de bouw van een nieuwe multifunctionele sporthal. Samen moeten de gebouwen opnieuw ruimte bieden aan sport, cultuur, evenementen en ontmoeting.
Bij de bouw is volgens de gemeente veel aandacht besteed aan duurzaamheid. Het zwembad is gasloos en maakt gebruik van warmtepompen, zonnepanelen en energieopslag. Ook is hout uit de oude Schelft verwerkt in het nieuwe gebouw.
Tijdens de opening sprak wethouder Van Strien zijn waardering uit voor iedereen die bij de herbouw betrokken was.
‘Het gaat uiteindelijk niet alleen over een gebouw, maar over kinderen die hier hun zwemdiploma halen, over verenigingen die weer een thuis hebben, over ouderen die hier hun banen trekken en over atleten die hier hun prestaties verbeteren.’
Inwoners kunnen zaterdag 16 mei van 10.00 tot 13.00 uur een kijkje nemen tijdens een open dag. Vanaf maandag 18 mei is het zwembad geopend voor bezoekers.














